انواع اسناد حسابداری

سیستم یکپارچه مالی ای اف جی انواع متفاوتی از اسناد را تولید می کند:payment_hand

اسناد پرداخت: وقتی پرداختی صورت می گیرد می توانید برای آن سند پرداخت بزنید. در این نوع سند دریافت کننده وجه و نیز حسابی که پرداخت از آن صورت گرفته پرسیده می شود. اسناد پرداخت می توانند چندتایی باشند یعنی در یک سند پرداخت می توانید به چندین حساب پرداخت نمایید.

اسناد دریافت: وقتی از کسی وجه نقد یا چک دریافت می کنید می توانید سند دریافت بزنید. در این نوع سند نیز می توانید در داخل یک سند از حساب های مختلفی دریافتی داشته باشید.

سند انتقال نقد و بانک: این نوع سند زمانی کاربرد دارد که می خواهید وجهی را بین بانک ها انتقال دهید و یا مبلغی را از صندوق به بانک یا مثلا از بانک به تنخواه گردان منتقل نمایید.

سند حسابداری: همانطور که از نامش پیداست این همان سند حسابداری برای مصارف عمومی است. شما می توانید دریافت و پرداخت ها را نیز با همین نوع سند انجام دهید ولی اگر هریک در گروه خودش باشد دریافت ها و پرداخت ها و انتقال های بانکی گروه بندی می شوند و بعد ها جستجو در آنها آسانتر خواهد بود.

از جمله قدرت های بسیار مفید این نرم افزار در بخش اسناد حسابداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میتوانید بین شماره های اسناد یک جا باز کنید و سند جدید را ما بین شماره های قبلی قرار دهید و در اینصورت سیستم تمام شماره های بعدی را یکی به جلو تغییر می دهد. مثلا تصور کنید که شماره اسناد شما مرتب و پشت سر هم و بین ۱ تا ۵۰ است. حال به دلایلی می خواهید سندی جدید به شماره ۳۷ داشته باشید. topvi5سیستم یکپارچه مالی تاپ ویژن  این اجازه را به شما می دهد و تمام شماره های قبلی بین ۳۷ تا ۵۰ را یکی اضافه می کند و مثلا شماره سندیکه قبلا ۵۰ بود به ۵۱ تغییر می یابد.
  • همچنین اگر یک فضای خالی بین شماره های اسناد بوجود امده باشد (مثلا یک سند را حذف کرده باشید) می توانید آن فضای خالی را از بین ببرید و سیستم تمام شماره سندهای بعدی را یکی به عقب می کشد.
  • دیگر اینکه می توانید از نرم افزار بخواهید مجددا اسناد را بر اساس تاریخ شان به ترتیب شماره گذاری کند لذا اگر ترتیب شماره گذاری و تاریخی اسنادتان به هم ریخته باشد با فشار یک کلید همه چیز درست می شود
  • حتی میتوانید تغییرات گذشته یک سند حسابداری را مشاهده کنید و زمان و تاریخی که سند قبلا از ثبت خارج شده و دوباره ثبت شده است را بررسی کنید .

 

برگشت