HP Zbook 15 G3 XEON
Workstation

اخبار جدید لپ تاپ های استوک

بهترین و بدترین مارک های لپ تاپ (در سال ۲۰۲۰)

images (1)

برای هر نوع استفاده و بودجه ای یک لپ تاپ وجود دارد.و در حالی که برخی از مصرف کنندگان بهترین لپ تاپ ها را جستجو می کنند، برخی هم به یک برند خاص وفادار هستند. به همین دلیل است که همه ساله مارک های برتر را معرفی می کنیم و آنها را بر اساس طراحی، پشتیبانی فنی، کارایی و نوآوری رتبه بندی می کنیم.

Lenovo به مدت دو سال رتبه برتر را به خود اختصاص داده بود، اما برنده امسال ۲۰۲۰ ، HP است. در طی دوره آزمایشی شرکت های متخصص ، این شرکت موفق به کسب ۹ جایزه برای سیستم های پیشرو مانند  ۱۳-inch HP Spectre x360،  HP Envy 13t و  HP Chromebook x2شده است. این شرکت از نوآوری هراسی نداشته و HP Spectre Folio نخستین لپ تاپ چرمی دنیا را تولید کرده است.

ایسوس، نیز مقام دوم را به خود اختصاص داده و دل در جایگاه سوم قرار دارد. اکنون به سراغ رتبه بندی بهترین و بدترین لپ تاپ های ۲۰۲۰ خواهیم رفت.

 

۱- لپتاپ های برند اچ پی -امتیاز ۸۶ از ۱۰۰ (۸۶/۱۰۰)

HP به لطف نقد و بررسی های قابل توجه، طراحی های خاص، نوآوری های چشمگیر و ارزش ها و انتخاب های برتر، در فهرست بهترین و بدترین برندهای لپ تاپ ما شماره یک را به خود اختصاص داده است.

 

۲- ایسوس (۸۳/۱۰۰)

همانطور که می دانید کسانی موفق خواهند شد که خطر کنند. ایسوس امسال به لطف نوآوری هایی که ارائه داده از جمله ScreenPad و ErgoLyft به مقام دوم رسید. طراحی لپ تاپ های ایسوس همچنان پر طرفدار هستند و این شرکت انتخاب گسترده ای از محصولات را به مشتریان خود ارائه می دهد.

 

۳- دل (۸۱/۱۰۰)

دل همچنان یکی از برندهای پیشرو متفکر است و برای سومین سال متوالی جایگاه سوم را در رده بندی های ما به خود اختصاص داده. این سازنده رایانه های شخصی اهل شهر آستین با لپ تاپ پریمیوم خود و برخی از ظریف ترین و جذاب ترین طراحی ها همچنان در بالای جدول باقی مانده است.

 

۴-آلین ور Alienware (امتیاز ۸۰ از ۱۰۰)

Alienware در رتبه بندی ما تازه وارد است و در مکان چهارم قرار دارد. فقط یک امتیاز از شرکت مادر خود کم دارد. Alienware که با لپ تاپ های گیمینگ خود شناخته شده است، نوآوری های زیادی ارائه کرده، از جمله طراحی نرم افزار  Command Center softwareآن.

 

۵- لنوو (۷۶/۱۰۰)

به دلیل چند امتیاز ضعیف و پشتیبانی فنی غیرمجاز، برند اول سال گذشته ما به مقام پنجم سقوط کرده است. اگرچه امسال برای Lenovo یک سال غیرقانونی بود اما به لطف برخی از ویژگی های جدید نوآورانه و انتخاب گسترده ای از لپ تاپ های موجود، این شرکت توانسته رتبه وسط رتبه بندی ما را بدست آورد.

 

۶- ریزر  (۷۵/۱۰۰)

ریزر در حال پیشرفت است. این برند با دو امتیاز صعود ، از رتبه هشتم به رتبه ششم رسیده. اما درخشش Razer نتیجه یک تلاش هماهنگ برای راضی نگه داشتن مشتریان خود بود است.

 

 ۶- ایسر (۷۵/۱۰۰)

بعد از کسب رتبه چهارم در سال ۲۰۱۸ ، ایسر امسال چند پله سقوط کرده است. این شرکت نوآوری های قدرتمندی را ارائه داده است (از جمله Acer Swift 7) و همچنان یکی از بهترین انتخاب های کلی از نظر گیمینگ و مین استریم برای هر بودجه ای خواهد بود. با این حال، لپ تاپ های Acer امسال نتایج متفاوتی را در بررسی های ما به دست آوردند و ما متوجه شدیم که برخی از طراحی های اخیر این شرکت کمبودهایی دارند.

 

۷- شیائومی (۷۴/۱۰۰)

اگر به دنبال بهترین قیمت ها هستید لپتاپ های شیائومی را پیشنهاد می کنیم. بخصوص سری Air که هم سبک و هم قدرتمند هستند. تنها نقطه ضعف این لبتاب ها کیفیت صفحه نمایش آنهاست که کمی از سایر برندها پایین تر است.

 

۸- مایکروسافت (۷۲/۱۰۰)

مایکروسافت امسال علیرغم ارائه ترکیب کاملی از لپ تاپ ها و تبلت ها، چندین پله سقوط کرده است. این شرکت همچنین با افزودن یک دستگاه، Surface Go، انتخاب خود را بهبود بخشیده است.

 

۹- هواوی (۷۰/۱۰۰)

در حالی که هواوی به تازگی فعالیت خود را شروع کرده، رتبه پایین آن در جدول امتیازها عجیب به نظر می رسد. ما MateBook X Pro 2018 را به دلیل ارزش، کارایی و طراحی آن بسیار دوست داریم، اما بدون در نظر گرفتن آن، انتخاب محدود و پشتیبانی فنی ناامید کننده باعث شده این برند در لیست بهترین و بدترین برندهای ما در رتبه شماره ۹ از ۱۲ قرار بگیرد.

 

۱۱-برند ام اس آی (۶۶/۱۰۰)

MSI بدترین نام تجاری در این نظرسنجی نبوده، اما رتبه دوم را از پایین به خود اختصاص داده است و این بیشتر به دلیل پشتیبانی فنی نامناسب آن و عدم تمایل شرکت به ارائه طرح های جدید بوده است.

 

۱۲- سامسونگ (۶۴/۱۰۰)

سامسونگ نه تنها خود را در پایین رده بندی های ما قرار داده، بلکه حتی سه امتیاز نسبت به سال گذشته نیز افت کرده است که البته جای تعجب ندارد. این برند به اندازه کافی به نوآوری لپ تاپ های خود و اطمینان از کیفیت عالی و مورد نیاز مصرف کنندگان و مشاغل اهمیت نمی دهد.

 

نحوه ارزیابی برندها

به هر برند لپ تاپ نمره ای بر اساس مقیاس ۱۰۰ اختصاص می یابد. امتیازها در پنج دسته داده می شوند: طراحی، نظر کاربران، پشتیبانی فنی / ضمانت، نوآوری و کارایی و انتخاب. در زیر درباره هر کدام توضیح می دهیم.

نظر کاربران (۴۰ امتیاز): مهمترین جنبه هر برند، کیفیت محصولات آن است. برای تعیین نمره دسته نظرات کاربران، برای هر برند میانگین امتیاز را در نظر گرفتیم، این میانگین امتیاز را به مقیاس ۴۰ امتیازی تبدیل کردیم و سپس در ازای هر نظر مثبت یک امتیاز ۰٫۷۵ به آن اضافه کردیم.

طراحی (۱۵ امتیاز): ما داوری خود را با توجه به بدنه، تزئینات، لبه ها و دستگاه پایه انجام داده ایم. هرچند که هیچ دو لپ تاپی دقیقاً یکسان نیستند و هر برند دارای یک زبان طراحی است که در خطوط تولیدی خود بکار می برد.

برند امتیاز کاربران طراحی پشتیبانی و ضمانت نوآوری کارایی و انتخاب امتیاز کل
HP ۳۶ ۱۴ ۱۳ ۹ ۱۴ ۸۶
Asus ۳۱ ۱۴ ۱۴ ۱۰ ۱۴ ۸۳
Dell ۳۰ ۱۳ ۱۶ ۸ ۱۴ ۸۱
Alienware ۳۴ ۱۲ ۱۶ ۹ ۹ ۸۰
Lenova ۲۹ ۱۲ ۱۱ ۹ ۱۵ ۷۶
Razer ۳۱ ۱۲ ۱۸ ۶ ۸ ۷۵
Acer ۲۷ ۱۲ ۱۴ ۸ ۱۴ ۷۵
Microsoft ۳۳ ۱۱ ۱۳ ۶ ۱۰ ۷۲
Huawei ۳۱ ۱۰ ۱۳ ۶ ۱۰ ۷۰
Apple ۳۰ ۱۰ ۱۸ ۴ ۷ ۶۹
MSI ۳۰ ۱۱ ۶ ۸ ۱۱ ۶۶
Sumsung ۲۷ ۸ ۱۵ ۵ ۹ ۶۴

پشتیبانی و ضمانت فنی (۲۰ امتیاز): هنگام خرید لپ تاپ، می خواهید بدانید که آیا سازنده قصد دارد از دستگاه تولیدی خود پشتیبانی کند و در مشکلات فنی به شما کمک کند یا خیر. ما نمرات این گروه را اساساً بر اساس رتبه بندی های سالانه Showdown انجام دادیم. به این صورت که از مصرف کننده ها سوالات مختلفی می پرسیم. البته از بین ۲۰ امتیاز ۲ امتیاز براساس کیفیت ضمانت شرکت ها در نظر گرفته شده است.

نوآوری (۱۰ امتیاز): بازار لپ تاپ به سرعت در حال تغییر است، و اگر نخواهید رو به جلو حرکت کنید، از رقابت حذف خواهید شد. برای دسته نوآوری، ما بر اساس توانایی هر برند در پیشبرد بازار با پیاده سازی یا توسعه فناوری های جدید و همچنین با استفاده از ریسک پذیری، امتیاز دهی کردیم.

کارایی و انتخاب (۱۵ امتیاز): در این بخش به اینکه آیا تولید کننده به انواع مختلف خریدار توجه کرده و آیا محصولات برای شما مناسب هستند یا خیر توجه کرده ایم. در این دسته بندی امتیاز دهی بر اساس طیف گسترده ای از انواع لپ تاپ (ارزان قیمت، تجاری، گیمینگ و غیره) و ارائه قیمت های رقابتی صورت گرفته است.

8470w-9

نکاتی برای خرید لپ‌تاپ استوک

بی شک لپ تاپ به عنوان ابزاری مهم و کاربردی، این روزها به بخش مهمی از زندگی شخصی و کاری ما تبدیل شده و نبود آن برای خیلی از ما غیر قابل تصور است. در این شرایط بسیاری از افراد برای صرفه جویی در هزینه ها و مخارج خود، به فکر تهیه لپ تاپ های استوک و دست دوم افتاده اند.
 

اگر تصمیم خرید لپ تاپ استوک و کارکرده را دارید به این موارد توجه کنید :

افزایش بی سابقه محصولات دیجیتال از جمله لپ تاپ ، کامپیوتر و موبایل این روزها در بازار کاملا به چشم می خورد. نوسانات بازار ارز، شرایط تحریمی کشور، عدم عرضه کافی محصولات در بازار و نیز کاهش واردات، قیمت این اجناس (لپ تاپ ) را در بازار به شدت افزایش داده است.
با اینکه بهتر است در صورت توان، انتخواب اول خرید کالای نو و جدید باشد،  اما خرید لپ تاپ استوک و دست دوم در صورتی که از سلامت کامل سخت افزاری و ظاهری آن مطمئن باشیم، گزینه بهتر و مقرون به صرفه تری میباشد .
 
 

منظور از لپ تاپ های استوک چیست ؟

به طور خلاصه لپ تاپ استوک ، لپ تاپ هایی هستند که دیگر فصل فروش آنها در کشور های خارجی به اتمام رسیده است. در بازار به استوک اروپایی یا  استوک آمریکایی  نیز مشهور هستند. معمولا برای استفاده در بازارهای خارج از ایران تولید شده و مدل های آکبند این محصولات، به دلایل مختلفی از جمله عدم فروش به دلیل قیمت بالای آن ها، در همان سال تولید شده و عرضه در بازار جهانی، در کشور ما دیده نخواهند شد.
این کالاها به انبارهای فروشگاه های خارج از ایران منتقل می‌شوند وبعد از درجه بندی کیفی (درجه A تا C) که معمولا برای ظاهر آن ها انجام می شود، به فروش می‌رسند. بعد از حداقل دو الی سه سال از زمان تولید، این محصولات با کاهش قیمت مناسب وارد کشور شده و کیفیت بسیار خوبی نیز دارند.
مورد بعدی هم این است که بعضی از شرکت های تولید کننده این نوع لپ تاپ ها را به شرکتهای مصرف کننده اجاره میدهند و بعد از ۲ الی ۳ سال که وارانتی  دستگاها تمام شود چون این دستگاها استجاری هستند به شرکت عودت داده میشود و شرکت تولید کننده لپ تا پهای بروزتری را به شرکت مصرف کننده ارائه میدهد و اجاره دستگاههای جدید را دریافت میکند . این دستگاها به شرکت تولید کننده عودت داده میشود و بعد از یک بررسی کاملا سخت افزاری در بازارهای بنادر آزاد در جهان به فروش میرسند . (شارژه امارات )
 
 
 

خرید لپ تاپ استوک مناسب چه کسانی است ؟

درست در هنگامی که شما می خواهید با یک بودجه کم لپ‌ تاپی خریداری کنید، مجبورید از بسیاری از امکانات چشم پوشی کرده و به خرید لپ تاپ هایی با پردازنده و رم پایین اکتفا کنید. اما خرید لپ تاپ استوک این امکان را به شما می‌ دهد که با صرف همان بودجه محصول بهتری و باکیفیت تر را خریداری کرده و لپ تاپی با مشخصات مناسب در اختیار داشته باشید. بنابر این خرید این محصولات یک گزینه عالی برای مشتریانی است که قصد خرید یک  لپ ‌تاپ  ارزان قیمت و در عین ‌حال کارآمد را برای کار و امور شخصی خود دارند.
 
 
 

مهمترین و مزایا و معایب لپ تاپ های استوک :

همانطور که گفتیم، مهمترین دلیلی که باعث می شود تا به خرید لپ تاپ استوک رجوع کنیم، قیمت مقرون به صرفه این محصولات است. اما در مورد کیفیت این محصولات، باید بگوییم که از لحاظ سخت افزاری و قطعات به کار رفته در این محصولات، تفاوتی با مدل های اصلی و آکبند دیده نمی شوند.
معمولا این لپ‌ تاپ ‌ها به سفارش سازمان ها، ادارات، دانشگاه و سایر بخش هایی که نیاز به لپ تاپی با دوام و کاری جهت استفاده در طولانی مدت دارند تولید می شوند و قطعا از کیفیت بهتری نسبت به مدل هایی که برای استفاده عموم عرضه می شوند، دارند.
همانطور که گفتیم، برخی از محصولات استوک، از فروشگاه ها و برخی نیز از همین سازمان ها و ادارات تامین شده و به فروش می رسند. محدودیت هایی از جمله عدم انتخاب رنگ  دلخواه برای خریداران لپ تاپ استوک وجود دارد و یا مدل های خاصی از برندهای مختلف به عنوان استوک وارد بازار می شوند.
 

در هنگام خرید محصولات استوک چه نکاتی را رعایت کنیم ؟

در صورتی که مراجعه برای خرید لپ تاپ استوک، به صورت حضوری به فروشگاهی مراجعه کردید، حتما توجه داشته باشید که فروشنده به شما مهلت تست و ضمانت ارائه کند. زیرا محصولات استوک فاقد گارانتی بوده و زمان پشتیبانی رسمی آن ها به اتمام رسیده است. پیشنهاد میکنیم، چک لیست موارد زیر را به همراه نرم افزارهای مربوطه به همراه داشته باشید و با یک تست اولیه خرید کنید.
تست هارد لپ تاپ
خرابی هارد و وجود بدسکتور خبری بد برای شما خواهد بود. حتما به وسیله برنامه هایی نظیر Hard Disk Sentinel Pro و HD Tune Pro درصد سلامت هارد را بررسی کنید.
تست باتری لپ تاپ
اطلاع از سلامت باتری به وسیله نرم افزارها به سادگی قابل انجام است. برای مثال با استفاده از ابزارهایی همچون BatteryInfoView و BATExpert میتوانید اطلاعات مربوط به باتری را چک کنید.
تست صفحه نمایش لپ تاپ
 

 6530-117

 

 
به طور کلی تست خاصی برای این بخش وجود ندارد، اما بهتر است صفحه نمایش را در پس زمینه های رنگی به خصوص سیاه و قرمز بررسی کنید. مطمئن شوید که صفحه نمایش هیچگونه نقطه، ترک و هاله های سفید رنگ را نداشته باشد.
تست  پردازنده، رم و گرافیک لپ تاپ
نرم افزار PassMark BurnInTest بهترین گزینه برای بررسی این دو بخش است. این نرم افزار علاوه بر رم، گرافیک و پردازده تمام بخش های سیستم از جمله بلندگوها و حتی وبکم دستگاه را نیز بررسی کرده و در صورت وجود هرگونه مشکلی به شما اطلاع می دهد.
از کدام فروشگاه آنلاین یک لپ تاپ استوک سالم و مطمئن تهیه کنیم ؟
فروشگاه چهارباغ کامپیوتر ، با بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت در زمینه محصولات استوک اعم از لپ تاپ استوک لنوو ، لپ تاپ دل  و اچ پی ، محصولات خود را با ۶ ماه ضمانت و یک هفته مهلت تست به فروش می رساند. تکنسین های نرم افزاری و سخت افزاری این مجموعه به طور کامل تمام بخش های یک محصول را به دقت تست کرده و پس از اطمینان از عملکرد محصول، آن را روانه ویترین فروشگاه می کنند تا شما خریدی مطمئن و لذت بخش را با کمترین هزینه داشته باشین .
در سایت این فروشگاه امکان سفارشی سازی و خرید محصول با مشخصات بالاتر نیز امکان پذیر است. همچنین پیش از خرید می توانید تصاویر واقعی محصولات را از طریق پشتیبانی فروشگاه وجود دارد.
 
 
 
 
 
images (1)
 
 
 

در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان چهارباغ کامپیوتر  جهت انتخاب و خرید لپ تاپ استوک

می توانید با شماره ۰۹۱۳۳۱۳۶۵۳۲ تماس حاصل فرمایید.